قارچ های گانودرما چیست؟

  • فواید گانودرما 
  • اثرات جانبی
  • مقدار مصرف
  • خطرات و ملاحظات

  • خلاصه

قارچ گانودرما قارچ نادری است که در پایه درختان برگریز رشد می کند. برخی از افراد ادعا می كنند كه قارچ های ریشی می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت كنند ، با سرطان مبارزه كنند و علائم بسیاری از بیماری های دیگر را تسكین دهند.

با وجود محبوبیت قارچ گانودرما در طب شرقی ، مطالعات انسانی محدودی در مورد اثرات این قارچ وجود دارد. همچنین شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد قارچ  گانودرما ممکن است سمی باشد و باعث سلامتی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای احتمالی قارچ گانودرما و همچنین عوارض جانبی و خطرات آن ، به مطالعه ادامه دهید.

قارچ های گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما در طب شرقی محبوب است.

قارچ Reishi ( Ganoderma lucidum ) بخشی از برخی از اقدامات طب سنتی بوده است 

طبق یکی مقاله مرورمنبع مورد اعتماد، قارچ های ریشی حاوی پلی ساکاریدها ، پپتیدها و تری ترپنوئیدها است که ممکن است برخی از فواید سلامتی آنها را فراهم کند. آنها همچنین حاوی فیبر غذایی و مواد معدنی مختلف ، ویتامین ها و اسیدهای آمینه هستند.

مردم آنها را به صورت پودر خرد کرده یا از عصاره ها برای تهیه مکمل ها و سایر محصولات استفاده می کنند. در حالی که استفاده از آنها گسترده است ، اما شواهد مربوط به هر گونه مزیت هنوز وجود ندارد.

اکثر محققان مطالعاتی را روی حیوانات یا آزمایشگاه ها انجام داده اند. چند مطالعه انسانی تاکنون نتایج مشابهی را نشان نداده است ، که نشان می دهد قارچ ها برای انسان مفید نیستند.